Partizan izjednačio u 90. minutu, pa posle penala eliminisao Soči (2:2), (4:2) (VIDEO)

Fudbaleri Partizana eliminisali su ekipu Sočija nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija. Rezulat nakon produžetaka bio je 2:2, da bi u penal seriji crno-beli bili bolji sa 4:2. Naredni rival srpskoj ekipi je Santa Klara iz Portugalije.

Kakav meč i kakva pobeda Partizana u Beogradu nad Sočijem, kojom crno-beli prolaze u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Izabranici Aleksandra Stanojevića dva puta su morali da jure zaostatak, postigli gol za izjednačenje u 90. minutu, dva puta „vadili loptu iz mreže“ i potom bili bolji u penal seriji.

Partizan je znatno bolje ušao u meč i prinudio Soči da se brani od prvog minuta.

Crno-beli su vođeni dobrom podrškom sa tribina, imali znatno veći posed lopte u uvodnih 15 minuta, provodili češće vremena na protivničkoj polovini i konstantno stvarali šanse i polu-šanse.

Najbliži golu bili su u prilikama Markovića, Vujačića i Natha.

Lazar Marković oprobao je udarac sa distance, ali je dobro reagovao golman gostiju Džanajev. Nakon kornera, Vujačić je uspeo da primiri loptu u petercu rivala i nažalost po srpsku ekipu, pošalje je iznad gola rivala.

Izgledalo je kao da će Nathov šut iz slobodnog udarca sa 20-ak metara ići u mrežu gola Sočija, ali je Džanajev poslednjim naporima intervenisao i sprečio promenu rezultata.

Kako je vreme u prvom delu meča odmicalo, Soči je uspeo da ukroti napade Partizana i stekne više samopouzdanja.

Igrao se 33. minut kada su gosti došli do vođstva.

Odličnom akcijom u tri poteza, Barać za Calagova, ovaj petom za Terehova, koji matira Popovića na golu Partizana, Soči je poveo iz prve prave prilike na meču.

Do kraja prvog poluvremena, uzbuđenja je bilo, ali nedovoljno da bi se stvorila konkretnija šansa ispred oba gola.

Drugo poluvreme donelo je znatno više dešavanja, samim tim i golova.

Partizan u 55. minutu dolazi do izjednačenja, strelac je bio Jojić.

Lazar Marković je probio po desnoj strani, uputio oštru loptu u peterac rivala, a ona je nekako došla do Jojića, koji je smešta u mrežu rivala za 1:1.

Ipak, gosti su dvadesetak minuta kasnije ponovo poveli.

Soči je do druge prednosti došao u 76. minutu, nakon akcije u kojoj su učestvovali Calagov,  Jusupov i na kraju Terehov koji dolazi do drugog gola, a Soči do prednosti od 2:1.

Partizan je krenuo svim silama u napad, Stanojević je izmenama nagovestio da sve karte baca u napad.

Vremena je bilo sve manje i delovalo je da će Soči upisati pobedu i plasman u naredno kolo.

Međutim, usledio je 90. minut i korner za Partizan, koji je dobro izveo Terzić, a sjajno se postavio i skočio Šćekić, za izjednačenje i ogromno oduševljenje navijača na tribinama.

Usledili su produžeci, u kojima je Partizan u dva navrata uspeo da spasi svoju mrežu.

Jednom je odlično odbranio Popović, da bi potom Vujačić na gol liniji zaustavio loptu koja je išla u prazan gol Partizana.

Nakon pola sata igre u produžecima, promene na semaforu nije bilo, pa su pobendika odlučili penali.

Počelo je odlično po Partizan, pošto je Cagalov pogodio stativu, a Živković bio siguran sa bele tačke.

Usledili su golovi Vorobjeva i Žoazinja na jednoj, a Sume i Rikarda na drugoj strani.

Ključni momenat desio se u četvrtoj seriji penala, kada je Stevanović odbranio penal Rodrigau, a pobedu golom doneo Vujačić.

Partizan je prošao u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu konferencija i nalazi se na korak od grupne faze. Poslednja prepreka je portugalska ekipa Santa Klara.